موتورولا

موتورولا ، یک شرکت ارتباطات چندملیتی آمریکایی مستقر در شومبورگ ، ایلینویز بود. پس از از دست دادن 4.3 میلیارد دلار از 2007 تا 2009 ، این شرکت در تاریخ 4 ژانویه 2011 به دو شرکت دولتی مستقل ، موتورولا تحرک و موتورولا راه حل تقسیم شد. موتورولا Solutions به طور کلی به عنوان سازماندهی مجدد ، جانشین مستقیم موتورولا محسوب می شود. با چرخش موتورولا ساخته شد.

موتورولا تجهیزات زیرساخت شبکه بی سیم مانند ایستگاه های پایه انتقال سلولی و تقویت کننده های سیگنال را طراحی و فروخته است. محصولات شبکه خانگی و پخش موتورولا شامل جعبه های تنظیم شده ، ضبط کننده فیلم های دیجیتال ، و تجهیزات شبکه ای است که برای فعال کردن پخش ویدیو ، تلفن تلفنی و تلویزیون با کیفیت بالا مورد استفاده قرار می گیرد. مشاغل و مشتریان دولتی این کشور عمدتاً از سیستمهای صوتی و باند پهن و باند (برای ساخت شبکه های خصوصی استفاده می شد) و سیستم های ارتباطی ایمنی عمومی مانند Astro و Dimetra. این مشاغل (به جز جعبه های تنظیم شده و مودم های کابل) اکنون بخشی از Motorola Solutions هستند.

بخش تلفن بی سیم موتورولا یکی از پیشگامان تلفنهای همراه بود. همچنین قبل از سال 2004 به عنوان بخش ارتباطات شخصی (PCS) نیز شناخته می شد ، اواسط دهه 1990 با "MicroTAC" - و "تلفن صاف" با StarTAC پیشگام شد. اواسط دهه 2000 با RAZR تجدید حیات بسیار موفقیت آمیزی کرده بود. اما ، سهم قابل توجهی از بازار را در نیمه دوم آن دهه از دست داد. اخیراً ، این گوشی روی تلفن های هوشمند با استفاده از سیستم عامل تلفن همراه آندروید منبع باز گوگل متمرکز شده است. اولین گوشی که از جدیدترین نسخه سیستم عامل منبع باز گوگل یعنی Android 2.0 استفاده کرد ، در تاریخ 2 نوامبر 2009 با نام Motorola Droid (نسخه GSM یک ماه بعد ، در اروپا به عنوان موتورولا نقطه عطف راه اندازی شد) منتشر شد. از آن زمان به بعد بخش گوشی (همراه با جعبه های تنظیم کننده کابل و مودم های کابل) وارد بخش مستقل موتورولا شده است. در 22 مه 2012 ، مدیر عامل شرکت گوگل لری پیج اعلام کرد که گوگل برای دستیابی به Motorola Mobility قرارداد خود را بسته است.