نوکیا

نوکیا

شرکت نوکیا یک شرکت ارتباطات و فناوری های چند ملیتی فنلاندی (در اصل کارخانه تولید کاغذ) است که مقر آن در هلسینکی فنلاند است. محصولات اصلی آن تلفنهای همراه و دستگاههای قابل حمل IT است. این سرویس همچنین خدمات اینترنتی از جمله برنامه ها ، بازی ها ، موسیقی ، رسانه ها و پیام رسانی ها و خدمات نقشه دیجیتال و خدمات ناوبری رایگان را از طریق شرکت تابعه ناوتک کاملاً متعلق به خود ارائه می دهد. نوکیا یک شرکت مشترک با زیمنس ، نوکیا زیمنس شبکه دارد که تجهیزات و خدمات شبکه ارتباطی را ارائه می دهد.

نوکیا حدود 101.982 کارمند در 120 کشور دارد ، فروش در بیش از 150 کشور و درآمد سالانه حدود 30 میلیارد یورو. این دومین تولیدکننده بزرگ تلفن همراه در جهان تا سال 2012 با فروش واحد (پس از سامسونگ) ، با سهم بازار جهانی 22.5 درصد در سه ماهه اول آن سال است. نوکیا یک شرکت با مسئولیت محدود است که در بورس اوراق بهادار هلسینکی و بورس اوراق بهادار نیویورک قرار دارد. این 143مین شرکت بزرگ جهان است که با درآمدهای سال 2011 مطابق با Fortune Global 500 اندازه گیری شده است.

نوکیا از سال 1998 تا 2012 بزرگترین فروشنده تلفن های همراه در جهان بود. با این حال ، طی 5 سال گذشته به دلیل افزایش استفاده از تلفن های هوشمند از دیگر فروشندگان ، به ویژه آیفون اپل و دستگاه های در حال اجرا در گوگل ، سهم بازار رو به کاهش گذاشت. سیستم عامل اندروید. در نتیجه ، قیمت سهم آن از 40 دلار آمریکا در اواخر سال 2007 به زیر 2 دلار در اواسط سال 2012 کاهش یافته است. از فوریه 2011 ، نوکیا همکاری مایکروسافت با مایکروسافت داشته است ، که بخشی از آن تمام تلفن های هوشمند نوکیا سیستم عامل ویندوز فون مایکروسافت (جایگزین Symbian) را در اختیار شما قرار می دهند. از آن زمان پیش از این ، فروش تلفن های هوشمند در حال فروپاشی بوده و واحد تجاری دستگاه های هوشمند که قبلاً سودآور بوده اند از بین رفته است.

هیچ محصولی در این بخش وجود ندارد