سامسونگ

سامسونگ

گروه سامسونگ یک شرکت کنگلومرای چند ملیتی کره جنوبی است که مقر آن در شهر سامسونگ سئول است. این شرکت دارای تعداد زیادی شرکت های تابعه و مشاغل وابسته است که بیشتر آنها تحت نام سامسونگ متحد شده اند و بزرگترین صندوق عقب کره جنوبی است.

سامسونگ توسط لی بیونگ چول در سال 1938 به عنوان یک شرکت بازرگانی تأسیس شد. در طی سه دهه آینده ، این گروه به مناطقی از جمله مواد غذایی ، پارچه ، بیمه ، اوراق بهادار و خرده فروشی متنوع شد. سامسونگ در اواخر دهه 1960 وارد صنایع الکترونیک و صنایع ساخت و ساز و کشتی سازی در اواسط دهه 1970 شد. این مناطق رشد بعدی آن را به دنبال خواهد داشت. به دنبال مرگ لی در سال 1987 ، سامسونگ به چهار گروه تجاری - گروه سامسونگ ، گروه شینسگا ، گروه CJ و گروه هانسول جدا شد. از دهه 1990 سامسونگ به طور فزاینده ای فعالیت های خود را جهانی کرده و الکترونیک ، به ویژه تلفن های همراه و نیمه هادی ها ، به مهمترین منبع درآمد آن تبدیل شده است.

شرکتهای تابعه قابل توجه سامسونگ شامل سامسونگ الکترونیک (بزرگترین شرکت فناوری اطلاعات جهان است که با درآمدهای سال 2012 اندازه گیری می شود) ، صنایع سنگین سامسونگ (دومین سازنده کشتی سازی جهان که با درآمدهای سال 2010 اندازه گیری شده است) ، و سامسونگ مهندسی و سامسونگ C&T (به ترتیب 15 و 63 جهان). -بزرگترین شرکت های ساختمانی). سایر شرکتهای تابعه قابل توجه شامل بیمه عمر سامسونگ (چهاردهمین شرکت بیمه عمر در جهان) ، سامسونگ ایورلند (اپراتور Everland Resort ، قدیمی ترین پارک موضوعی کره جنوبی) ، سامسونگ تکنوین (شرکت هوافضا ، نظارت و دفاع) و Cheil در سراسر جهان ( شانزدهمین آژانس تبلیغاتی جهان که با درآمد سال 2011 اندازه گیری شده است).

سامسونگ تأثیر قدرتمندی در توسعه اقتصادی ، سیاست ، رسانه و فرهنگ کره جنوبی دارد و یک عامل اصلی محرک پشت "معجزه در رودخانه هان" بوده است. شرکت های وابسته آن تقریباً یک پنجم کل صادرات کره جنوبی را تولید می کنند. درآمد سامسونگ برابر با 17٪ تولید ناخالص داخلی کره جنوبی 1082 میلیارد دلار بود.

هیچ محصولی در این بخش وجود ندارد