سونی

سونی

شرکت سونی ، که معمولاً به عنوان سونی از آن یاد می شود ، یک شرکت کنگلومری چند ملیتی ژاپنی است که مقر آن در Kōnan Minato ، توکیو ، ژاپن مستقر است. تجارت متنوع آن در درجه اول در بخش های الکترونیک ، بازی ، سرگرمی و خدمات مالی متمرکز است. این شرکت یکی از تولید کنندگان پیشرو در تولید محصولات الکترونیکی برای بازارهای مصرفی و حرفه ای است. سونی در فهرست 2012 Fortune Global 500 در رتبه 87 قرار دارد.

شرکت سونی واحد تجارت الکترونیک و شرکت اصلی گروه سونی است که از طریق چهار بخش عملیاتی خود - الکترونیک (از جمله بازی های ویدئویی ، خدمات شبکه و تجارت پزشکی) ، تصاویر متحرک ، موسیقی و خدمات مالی مشغول تجارت است. اینها سونی را به یکی از کاملترین شرکتهای سرگرمی جهان تبدیل می کند. عمده فعالیتهای تجاری سونی شامل شرکت سونی (Sony Electronics در ایالات متحده) ، Sony Pictures Entertainment ، سرگرمی رایانه ای Sony ، سرگرمی موسیقی Sony ، ارتباطات موبایل Sony (سابق Sony Ericsson) و Sony Financial می باشد. سونی بعد از سامسونگ الکترونیک و ال جی الکترونیکس جزو 20 رهبر برتر فروش نیمه هادی در سراسر جهان و سومین تولید کننده تلویزیون در جهان است.

گروه سونی یک گروه شرکتهای مستقر در ژاپن است که در درجه اول بر روی الکترونیک (مانند محصولات و اجزای AV / IT) ، بازی (مانند پلی استیشن) ، سرگرمی (مانند تصاویر متحرک و موسیقی) و خدمات مالی متمرکز است (مانند بیمه و بانکداری) بخش. این گروه شامل شرکت سونی (برگزاری و الکترونیک) ، Sony Computer Entertainment (بازی) ، Sony Pictures Entertainment (تصاویر متحرک) ، Sony Music Entertainment (موسیقی) ، انتشارات موسیقی Sony / ATV (انتشار موسیقی) ، منابع مالی سونی (خدمات مالی ) و دیگران.

بنیانگذاران آن آکیو موریتا و ماسارو ایبوکا این نام را از سونوس ، کلمه لاتین صدا و همچنین از واژه عامیانه انگلیسی "پسر" به دست آوردند ، زیرا آنها خود را "پسران پسر" می دانستند ، یک کلمه وام به ژاپنی است که در اوایل دهه 1950 مردان جوان باهوش و مهربان را به هم وصل کرد.

هیچ محصولی در این بخش وجود ندارد